איפה כדאי להשקיע בנדל"ן מסחרי?

השקעות בנדל"ן מסחרי הן הלהיט של השנים האחרונות. אם בעבר רק חברות גדולות וגופים פיננסיים כבדים השקיעו בהקמת מתחמי משרדים מרווחים ומפוארים, היום גם משקיעים פרטיים חוברים יחד ומשקיעים בנדל"ן מסחרי.

שאלנו את אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, היכן הוא מציע למשקיעים מתחילים וותיקים בתחום הנדל"ן המסחרי להתחיל. הטיפים שקיבלנו שווים זהב.

לכו בעקבות החברות הגדולות

"תחום ההשקעה בנדל"ן מסחרי התפתח בשנים האחרונות בצורה אסטרונומית. הפשרת קרקעות שנועדו לצורכי תעשייה ומסחר והקלות מיסוי שקיבלו חברות רבות בארץ הובילו חברות לפתוח עסקים בכל רחבי הארץ.

הערים הגדולות ומרכזי ההייטק כמו הר חוצבים בירושלים, אזור התעשייה בהרצליה פיתוח, נתניה וכמובן – מרכזי ההייטק השונים סביב תל אביב הם המקומות המבוקשים ביותר, אך מחירי הנכסים שם עלו בצורה אסטרונומית". ומה כדאי למשקיעים מתחילים לעשות? אלעד עדן משיב: "למשקיעים מתחילים בעלי הון ראשוני נמוך הייתי ממליץ להתחיל בהשקעות דווקא בערים הסמוכות לתל אביב".

היתרונות העצומים של נדל"ן מסחרי

אלעד עדן מוסיף: "בכל אזור שבו בוחרים להשקיע חשוב לבחון היטב מי החברה המנהלת, מה התפוסה הקיימת של המתחמים המסחריים באזור או של המשרדים, ומי האוכלוסייה הצפויה לאכלס את הנכס שרכשתם. אם ניתן, בדקו גם כמה זמן נשארות החברות בממוצע במתחם זה.

השכרה לטווח ארוך, של חמש שנים ויותר, חוסכת לכם את כאב הראש הכרוך באיתור דייר חדש, בשיפוץ מחדש של הנכס ובהתחלת התקשרות עם חברה נוספת שמוסיפה עלויות כמו עורך דין ומתווך".

לסיכום, נראה כי אזור המרכז או אזורי ההייטק המבוקשים בערים הגדולות הם המקום הנכון להשקיע בנדל"ן מסחרי. בדיקה מקיפה של העסקה וחישוב מדוקדק של התשואה השנתית משכירות, כמו גם פוטנציאל ההשבחה של הנכס ועליית ערכו, יבטיחו שבעוד מספר שנים תשמחו שנכנסתם לעסקה מצוינת.