חברות הפינטק צפויות "לנגוס" בחלק משמעותי מרווחי הבנקים

Rate this post

המונח "פינטק", קיצור של "טכנולוגיה פיננסית", הוא אחד החשובים שעולים בזירה הכלכלית בשנים האחרונות. כפי שמעיד אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, אנחנו עדים כיום למגמה בה חברות הפועלות בשדה הזה הופכות לשחקניות חשובות מאד בזירה הכלכלית, כך שהתחזיות של רבים הן שכבר בעתיד הקרוב הן יקחו חלק משמעותי מהעוגה הפיננסית – חלק שהיה בשליטה כמעט בלעדית של הבנקים.

מה עושות חברות הפינטק?

iphone-624709_1280

אלעד עדן מעיד כי אחת ממטרות העל המרכזיות של חברות הפינטק היא לספק ללקוחותיהן שירותים פיננסיים מגוונים, שמן הסתם שמים דגש משמעותי על הטכנולוגיה: שימוש באפליקציות, בתוכנות, באתרי אינטרנט וכן הלאה.

במילים אחרות, חברות הפינטק מציעות שירותים פיננסיים שהיו עד כה בנחלתה הבלעדית של הבנקים, דוגמת מתן הלוואות קצרות או ארוכות טווח, או לחלופין פתיחת תוכניות חיסכון. כל אלה מובאים בצורה נגישה ביותר – כי הרי הטכנולוגיה כיום היא בגדר נחלת הכלל – ולא פעם בתנאים אטרקטיביים פי כמה מאלה של הבנקים.

התחרות שכולנו מחכים לה כבר כאן

trend-1445461_640

במידה מסוימת, כפי שמסביר אלעד עדן, חברות הפינטק הן התחרות שאנחנו כל כך מצפים לה לבנקים. דבר ידוע הוא שהבנקים מנצלים כיום את היעדר התחרות, ומציעים תנאים שהם הכל חוץ ממשתלמים עבור בעלי החשבונות, החל מריביות גבוהות על הלוואות ועד לריביות ולתשואות נמוכות במיוחד על חסכונות.

הצפי הוא שכבר בשנים האחרונות נמשיך לראות מגמה, הן בישראל והן בעולם כולו, לפיה יותר ויותר אנשים – מהמגזר הפרטי או העסקי – פונים לחברות הפינטק ובוחרים להתבסס עליהן.

יכול מאד להיות שכתוצאה מכך הבנקים יהיו חייבים לשנות את המדיניות שלהם, מצב שנראה שכולנו נצא ממנו נשכרים. דומה שחברות הפינטק כאן כדי להישאר, וכוחן אף יגדל בשנים הקרובות.