מהם פתרונות הדיור הנפוצים הניצבים בפני קהל הסטודנטים?

Rate this post

קהל הסטודנטים בישראל הנו קהל מגוון שזקוק לפתרונות דיור לאורך זמן. גם אם מדובר בסטודנט שלומד במוסד לימוד בגוש דן או במוסד לימודים מרוחק בצפון או בדרום הארץ, כולם חייבים לגור באיזה שהוא מקום, זאת כמובן בהתאם ליכולות הכלכליות שלהם. אלעד עדן, יזם נדל"ן ובעלים של חברת "עדן גרופ", מציין כי פתרונות הדיור הנפוצים עבור סטודנטים הנם שכירות או רכישה של דירה קטנה. מי שאינו יכול לעמוד בכך, יוכל לבקש בקשה לסיוע בשכר דירה מהמדינה או ממוסד הלימודים ואף לבדוק את האפשרות של זכאות למגורים במעונות בהשתתפות עצמית נמוכה בהרבה משכר דירה.

שכירות

האופציה הפופולארית ביותר שעומדת בפני קהל הסטודנטים היא לשכור דירה בקרבת מוסד הלימודים. מרבית הסטודנטים שאינם גרים עם הוריהם בוחרים באופציה זו , המסמלת יותר מכל את החיים הסטודנטיאליים. אלעד עדן, יזם נדל"ן ובעלים של חברת 'עדן גרופ' וכן יזמי נדל"ן נוספים, מודעים לכך שסטודנטים רבים שוכרים דירות קרובות למוסדות הלימוד, ובכך מגדילים את היצע הנדל"ן כמו גם את הביקוש באזורים אלה.

האפשרויות העומדות בפני הסטודנט היא לשכור דירה עם שותף אחד או שניים או לשכור דירה קטנה לבד, הכול תלוי בתקציב שיש לו, בכושר ההשתכרות שלו וכמובן אם הוא מקבל עזרה מההורים או לא.

רכישה של דירה קטנה

מכיוון שלימודים לתואר ראשון או שני יכולים לארוך זמן רב, יש סטודנטים בעלי הון עצמי עם יכולת כלכלית שמסוגלים לרכוש דירה קטנה לתקופת לימודים, ואף להרוויח ממנה אם יכניסו עוד שותף או שותפה. אלעד עדן, יזם נדל"ן ובעלים של חברת 'עדן גרופ' ויזמי נדל"ן שונים, מודעים לכוח הכלכלי שיש לחלק מן הסטודנטים וממליצים לבחור בדירה שאכן תתאים לסטודנט וליכולות הכלכליות שלו.

כמובן שהאופציה של רכישת דירת קטנה יכולה להיות גם אופציה מצוינת להשקעה מצד הוריו של הסטודנט. באופן זה הם גם עוזרים לבנם או לבתם הסטודנטים וגם נהנים מעלייה בשווי ערך הנכס עם השנים.