מה הופך את הפינטק לדבר החם בזירה הטכנולוגית?

Rate this post

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על פינטק – או טכנולוגיה פיננסית – וברור שמדובר בהרבה יותר מאשר טרנד חולף. למעשה, רוב המומחים סבורים כי מדובר באחת המהפכות הפיננסיות החשובות ביותר של התקופה הנוכחית, כזו שעשויה להשפיע על כל אחד מאיתנו בזירה הטכנולוגית והכלכלית כאחד.

man-791049_640

אלעד עדן, בעל ניסיון רב שנים בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, יציג בפניכם במאמר זה את הסיבות שמסבירות את האטרקטיביות של הפינטק כיום.

 מגוון רחב של חברות – ואינספור שירותים פיננסיים

 אלעד עדן מציין כי ענף הפינטק קיים מזה כעשור, אך את התנופה שלו הוא קיבל בשנים האחרונות, עם צמיחת אלפי חברות בתחום בעולם, יחד עם עלייה משמעותית בהיקף ההשקעות בחברות אלה. ניתן לייחס זאת לגורמים דוגמת משבר האמון הנוכחי בבנקים, תהליכי גלובליזציה, התפתחויות טכנולוגיות וכן הלאה.

כתוצאה מכך, גדלו הבסיס הכלכלי והשירותים הפיננסיים שמספקות החברות, שמבוססים מטבע הדברים במידה רבה על טכנולוגיה (אפליקציות, אינטרנט וכן הלאה). בין אם מדובר בהלוואות, בחסכונות או בכל פעולה כלכלית אחרת, חברות הפינטק מאפשרות לבצע זאת בצורה פשוטה ונגישה הרבה יותר.

האטרקטיביות של השירותים

42323560_m

בשורה התחתונה, כפי שמדגיש אלעד עדן, נראה שעיקר האטרקטיביות של חברות הפינטק צפוי להיות טמון בתנאים המשופרים שהם יספקו למי שמתבסס עליהן.

במקרה של פתרונות אשראי לאדם פרטי או לעסק, לדוגמא, ניתן יהיה לקבל הלוואות בתנאים משתלמים פי כמה מאשר הבנקים: ריבית מינימלית, לדוגמא.

מן העבר השני של המשוואה, גם במקרה של תוכניות החיסכון, שהריביות עליהן דרך הבנקים נמוכות מאד, יש חברות פינטק שמציעות תנאים אטרקטיביים פי כמה.

בעידן של צרכנות אקטיבית ושל רצון של כל אחד ואחד לשפר את המאזן הכספי שלו, ברור מדוע התחזית היא שהעלייה בכוחן של חברות הפינטק תמשיך ואף תתגבר בשנים הקרובות.