מיקרו דירות, תמ"א 38 ומחיר למשתכן: על פתרונות הדיור בישראל

Rate this post

שוק הנדל"ן הישראלי נחשב למסלול השקעה משתלם כבר קרוב לעשור, מאז שמחירי הדירות הוכפלו ותכניות ההשקעה המקבילות התאדו והפכו בלתי רלוונטיות. המחירים הגבוהים הביאו אנשים רבים למצוא פתרונות דיור שונים כמו מיקרו דירות, תמ"א 38 וכן מחיר למשתכן.

מיקרו דירות

אלעד עדן, יזם נדל"ן ובעלים של חברת 'עדן גרופ' ויזמים רבים נוספים מציעים את אופציית המיקרו דירות כאופציה טובה להשקעה או למגורים, עבור מי שרוצה להשקיע בנדל"ן או עבור מי אין ברשותו הון עצמאי גבוה. מדובר למעשה בדירות קטנות שניתן להשכיר ליחידים, שעבורם קיימת מצוקה גדולה בשוק זה בישראל.

תמ"א 38 – מבית ישן לבית משודרג

תמ"א 38 הנה תכנית ממשלתית שנועדה לחזק מבנים שנבנו לפני שנות ה-80, ולא עומדים בתקנים שנקבעו להתמודדות עם רעידות אדמה בישראל. כידוע, רעידות אדמה יכולות להתרחש בישראל מכיוון שהיא ממוקמת על השבר הסורי אפריקאי ומועדת לפורענות.

יזמים רבים כמו אלעד עדן, יזם נדל"ן ובעלים של חברת 'עדן גרופ', מוצאים כי תכנית תמ"א 38  מבטחת את הדיירים מפני רעידות אדמה וגם מאפשרת רווח גדול לקבלן וגם להם. הרווח הזה הוא תוצאה של שדרוג הבית והרחבתו על ידי תוספת מרפסת, מעלית, ממ"ד, חנייה וכיוצא בזה.

מחיר למשתכן – פתרון לזוגות הצעירים

אנשי נדל"ן רבים כמו אלעד עדן, יזם נדל"ן ובעלים של חברת 'עדן גרופ', מוצאים את עצמם מקימים פרויקטים רבים גם עבור זוגות צעירים. בנוסף לכך, מרבית הזוגות הצעירים עושים גם שימוש בתכנית מחיר למשתכן שמציעה דירות הזולות יותר בכ-20% לפחות ממחיר השוק בתנאי הלוואה ומשכנתא נוחים. למעשה, זוגות שנרשמו וזכו במחיר למשתכן יוכלו לרכוש דירה ולקחת משכנתא גבוהה בהרבה, מעבר למה שהיה ניתן להם אם היו רוכשים דירה בשוק הפרטי.

במיוחד נכון הדבר עבור זוגות שיש להם הון עצמי נמוך שלא מספיק אפילו כמקדמה של הון עצמי.