נדל"ן למגורים או נדל"ן מסחרי – במה עדיף להשקיע?

Rate this post

יש לנו סכום מסוים להשקעה. עכשיו עליכם להחליט מה לעשות איתו. החלטנו לוותר על ההימורים בבורסה וגם על הטיסה ללאס ווגאס, ולחפש אפיקי השקעה רווחיים, אך בטוחים יותר. בחרנו בנדל"ן – אז באיזו השקעה כדאי לבחור?

contract-408216_1280

ההתלבטות שלנו היא בין נדל"ן למגורים שיושכר למשפחות לבין נדל"ן מסחרי שיושכר לחברות. שאלנו את אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, במה עדיף להשקיע לדעתו.

שכירות ארוכת טווח

"תארו לכם שהייתם יודעים שיש לכם דייר שיישאר בנכס עשור, ישפץ אותו בעצמו וישמור עליו במצב טוב לאורך כל התקופה. האם הייתם לוקחים משכנתא כדי לרכוש דירה ולהשכיר לו?", שואל אלעד עדן. "כמובן", אנו עונים. "כך מתנהל שוק השכירויות של נדל"ן מסחרי. דיירים שמגיעים לנכס משביחים אותו על חשבונם, ובדרך כלל אינם עוזבים כעבור שנה. בתחום הנדל"ן הפרטי קשה יותר למצוא שכירות כזו".

שוק שרק יעלה

"עם כל הדיבורים בתקופה האחרונה על הטיפול במחירי השכירות ועל מצוקת הדיור, לא הייתי מסתכן בתקופה הזו ורוכש דירה להשקעה, גם לא בתל אביב התוססת", מגלה לנו אלעד עדן, ומוסיף: "השוק היום מתחזק יותר בתחום המסחרי. חברות מתפתחות וגדלות. שוק ההייטק, הביוטק והפינטק מתפתחים בצורה עצומה, וכל חברה זקוקה לשטח מסחרי.

trend-1445461_640

המשקיעים שופכים סכומי עתק שיכולים להספיק לשנים של שכירות, ובתחום זה רבות מהחברות מעדיפות לשכור נכס ולא לקנות, עד שיעשו אקזיט ויטוסו לנפוש בקאריביים", מחייך עדן וממשיך: "תחום ההשקעות בנדל"ן קשור קשר הדוק ליציבות כלכלית של מדינה. כרגע ישראל הולכת לכיוון מצויין בשווקים הללו".

לסיכום, נראה שאין מה להתלבט יותר. על פי דבריו של אלעד עדן, הנדל"ן המסחרי לוקח בגדול בתקופה הזו. כעת כל שנותר הוא למצוא את הפרויקט או המתחם הנכון, ולהשקיע.